Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu informuje o ukazaniu się rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 25 września 2013 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ograniczeń produkcji, obrotu lub stosowania substancji i mieszanin niebezpiecznych lub stwarzających zagrożenie oraz wprowadzania do obrotu lub stosowania wyrobów zawierających takie substancje lub mieszaniny (Dz.U.poz.1173).

Ulotka
Plakat

Zgodnie z tym rozporządzeniem zakazuje się obrotu polegającego na sprzedaży dla konsumentów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:

1. metanolu (CAS 67-56-1),

2. substancji zawierających metanol w stężeniach większych niż 3 % wagowych,

3. mieszanin zawierających metanol w stężeniach większych niż 3 % wagowych.

Rozporządzenie ukazało się 3 października 2013 r. (Dz. U. poz. 1173) i wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia tj. od dnia 04 stycznia 2014 r.

Powyższe informacje wraz z ulotkami znajdują się również na stronie informacyjnej PSSE
w Olkuszu (www.wsse.krakow.pl/olkusz)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny