Informacja o Urzędzie Gminy w Trzyciążu w tekście łatwy do czytania i zrozumienia (ETR)

Urząd Gminy w Trzyciążu

Urząd Gminy w Trzyciążu, inaczej urząd to jeden budynek. Budynek znajduje się przy ul. Leśnej 4. W urzędzie pracuje wójt i urzędnicy. Wójtem jest Roman Żelazny. Wójtowi w pracy pomagają sekretarz, skarbnik oraz pozostali pracownicy urzędu. Urząd podzielony jest na referaty i biura, które zajmują się różnymi sprawami.

Główna siedziba urzędu to budynek przy ul. Leśnej 4. Tutaj możesz przyjść i załatwić swoją sprawę. Wszystkie potrzebne informacje uzyskasz w poszczególnych biurach. Większość spraw urzędowych załatwisz w Sekretariacie lub zostaniesz skierowany do odpowiedniego biura danego referatu. Znajduje się on na piętrze urzędu po prawej stronie od schodów, ostatnie drzwi na prawo. Dowiesz się tutaj, co masz dalej robić.

Urząd otwierany jest o godzinie 8.00 i zamykany o godzinie 16:00 w przypadku poniedziałków natomiast w pozostałe dni robocze, otwierany jest o godzinie 7.30 i zamykany o godzinie 15.30.

Aby załatwić swoją sprawę nie trzeba przychodzić do urzędu.

• Możesz napisać zwykły list lub przesłać wniosek za pośrednictwem ePUAP.

Adres pocztowy to: Urząd Gminy Trzyciąż, ul. Leśna 4, 32-353 Trzyciąż.

• Możesz też zadzwonić na numer telefonu: 12 389 40 01 lub 12 389 40 02 lub 12 389 40 28

Informacja dla osób ze szczególnymi potrzebami

W pobliżu urzędu (przy ul. Leśnej – naprzeciwko Urzędu) wyznaczono miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami – oznaczone niebieska kopertą. Parter budynku głównego przy ul. Leśnej 4 jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze tego budynku.

Żeby załatwić sprawy w Urzędzie, osoby z niepełnosprawnościami mogą:

• napisać potrzebne pismo i wysłać je na adres:  Urząd Gminy Trzyciąż, ul. Leśna 4, 32-353 Trzyciąż.
  • przynieść pismo, dokumenty do Sekretariatu,
  • napisać pismo i wysłać je za pomocą platformy e-PUAP: www.epuap.gov.pl. ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Do tego sposobu trzeba mieć internet i swoje konto w ePUAP.
  • napisać wiadomość i wysłać ją na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • zadzwonić pod numer  12 389 40 01 lub 12 389 40 02 lub 12 389 40 28,
  • przyjść do Urzędu i spotkać się z pracownikiem w godzinach pracy Urzędu

Jeśli jesteś osobą niewidomą lub mającą duże problemy z widzeniem także możesz załatwić wszystkie swoje sprawy. Pracownicy urzędu pomogą załatwić Twoją sprawę. Poinformuj ich o Twoich problemach ze wzrokiem i powiedz jak można Ci pomóc.

Jeśli przy poruszaniu się pomaga Ci pies przewodnik, możesz z nim przyjść do urzędu.

Czym zajmuje się Urząd?

W Urzędzie możesz na przykład:

• zameldować się,
  • zgłosić prowadzenie własnej firmy,
  • wyrobić dowód osobisty,
  • zgłosić, gdy urodzi się dziecko,
  • otrzymać akt zgonu oraz akt urodzenia,
  • wziąć ślub cywilny,
  • zapłacić podatki i inne opłaty,
  • otrzymać pozwolenie na wycięcie drzewa.

Urząd zajmuje się także:

• budową i remontem dróg gminnych, chodników i ścieżek rowerowych,
  • oświetleniem ulic,
  • wodociągami i kanalizacją,
  • remontem budynków, które należą do gminy,
  • edukacją: prowadzeniem szkół, przedszkoli i żłobka,
  • prowadzeniem gminnej biblioteki, innych ośrodków sportowych / rekreacyjnych otwartych lub zamkniętych,
  • ochroną środowiska i zielenią w gminie,
  • wywożeniem śmieci z terenu gminy,
  • utrzymaniem czystości i porządku,
  • budżetem gminy,
  • ustaleniem jakie będą podatki,
  • spisem ludności w gminie,
  • spisem firm, które są w gminie,
  • organizacją różnych wyborów, na przykład na Prezydenta Polski, wybory do Sejmu i Senatu,
  • współpracą z organizacjami pozarządowymi,
  • bezpieczeństwem: Zarządzanie Kryzysowe Gminy Trzyciąż.
  • zarządzaniem w trudnych sytuacjach, na przykład w czasie powodzi lub suszy,
  • różnymi sprawami z zakresu wojska,
  • planowaniem przestrzeni w gminie,
  • promocją gminy,
  • organizacją wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych,
  • świadczeniami rodzinnymi, programem 500 plus i programem Dobry Start.

Wszystkie informacje o Gminie Trzyciąż możesz znaleźć na stronach internetowych: