Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski

Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 4 Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, Poddziałanie 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

W projekcie, którego liderem jest Stowarzyszenie – Zielony Pierścień Tarnowa uczestniczy 35 gmin z województwa małopolskiego, tj.: Skrzyszów, Lisia Góra, Żabno, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Zakliczyn, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny, Ryglice, Ciężkowice, Tuchów, Gromnik, Pleśna, Niepołomice, Wieliczka, Myślenice, Gdów, Biskupice, Kłaj, Jodłownik, Rabka-Zdrój, Gołcza, Bukowno, Klucze, Krzeszowice, Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Charsznica, Miechów, Słaboszów, Racławice, Kozłów, Książ Wielki.

W ramach projektu na terenie w/w gmin powstanie łącznie ok. 6 tysięcy instalacji OZE, w tym:

instalacje fotowoltaiczne, instalacje solarne oraz pompy ciepła. Przy czym w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Trzyciąż powstanie 12 instalacji fotowoltaicznych 40 instalacji solarnych oraz 3 pompy ciepła.

Całkowita wartość projektu (łącznie dla wszystkich gmin partnerskich):110 890 509,24 zł

Wartość dofinansowania (łącznie dla wszystkich gmin partnerskich): 59 261 849,86 zł

w tym dla Gminy Trzyciąż:

Całkowita wartość projektu: 933 144,29 zł

Wartość dofinansowania: 492 312,00 zł

Termin realizacji: 2018 r. - 2021 r.