IiR.271.10.2018                                                               Trzyciąż, dnia 16 października 2018 r.

ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIE

Z DNIA 11.10.2018 r. DOTYCZĄCE ZAŁĄCZNIKÓW DO SIWZ

Dotyczy: przetargu nieograniczonego znak: IiR.271.10.2018  na za danie o nazwie:

Rewitalizacja centrum Imbramowic wraz z odtworzeniem infrastruktury służącej wzmacnianiu więzi społecznych i rozwoju gospodarczego

W odpowiedzi na zapytania z dnia 11.10.2018 r. wyjaśniam, co następuje:

1. W projekcie architektonicznym - opis techniczny przy opisach ławek, siedzisk koszt na śmieci itp. Określono, że: "Proponowana ławka wg rozdziału III / 3 – Elementy małej architektury." brak wzoru prosimy o udostępnienie.

Ad. 1. Uzupełniono dokumentację o elementy małej architektury.

1. W tabeli projektowanej zieleni w opisie technicznym Projektu zieleni opisano jedynie cechy gatunkowe projektowanych roślin. Proszę o wskazania parametrów wielkościowych roślin przewidzianych do nasadzenia: obwód pnia drzew, wielkość donicy dla krzewów i bylin, pnączy.

Ad. 2. Parametry wielkościowe roślin przewidzianych do nasadzenia dla projektu części 3 zamówienia.

1. Corylus avellana / Leszczyna pospolita - wysokość materiału nasadzeniowego 30-50 cm
  2. Prunus spinosa / Śliwa Tarnina - wysokość materiału nasadzeniowego 40-70 cm
  3. Prunus domestica  / Śliwa mirabelka - wysokość materiału nasadzeniowego 60-80 cm
  4. Salix alba  / Wierzba biała pospolita - wysokość materiału nasadzeniowego 150-180 cm
  5. Cornus mas  / dereń jadalny - wysokość materiału nasadzeniowego 30-60 cm
  6. Betula utilis / Brzoza pozyteczna - wysokość materiału nasadzeniowego 110-120 cm
  7. Queraus robur/ Dąb szypułkowy - wysokość materiału nasadzeniowego 100-120 cm
  8. Tilia cordata/Lipa drobnolistna - wysokość materiału nasadzeniowego 300-350 cm
  9. Cornus alba ‘sibirica’/Dereń biały ‘sibirica’ - wysokość materiału nasadzeniowego 70-100 cm
  10. Miscanthus sinesis ‘morning light’/Miskant ‘morning light’ - wysokość materiału nasadzeniowego 20-40 cm
  11. Miscanthus sacchariflorus/ miskant cukrowy - wysokość materiału nasadzeniowego 20-40 cm
  12. Hosta/Kostrzewa sina - wysokość materiału nasadzeniowego 20-40 cm
  13. Myositis/ funkia - wysokość materiału nasadzeniowego 40-50 cm
  14. Myositis/Niezapominajka - wysokość materiału nasadzeniowego 10 cm
  15. Convallaria majalis/Konwalia majowa - sadzonka w doniczce 0,5 l
  16. Fallopia aubertii / Rdestówka Auberta - wysokość materiału nasadzeniowego 30-80 cm
  17. Carpinus betulus /Grab pospolity - wysokość materiału nasadzeniowego 70-100 cm
  18. W przedmiarze robót dla zadania nr 3 w pozycji nr  55 wycenić należy 3-letnią pielęgnację w okresie 3-letniej gwarancji krzewów i drzew. Czy w przypadku oferowania przez Wykonawcę wydłużonego okresu gwarancji zgodnie z zapisami SIWZ, Podwykonawca ma również wydłużyć okres pielęgnacji krzewów i drzew do okresu równego okresowi gwarancji jaki określi Wykonawca w ofercie przetargowe?

Ad. 3. Proszę o wycenę pielęgnacji drzew i krzewów w okresie 3 – letniej gwarancji.

1. Czy Wykonawca ma wycenić jedynie pielęgnację drzew i krzewów zgodnie z zamieszczonym przez Zamawiającego przedmiarem? Pielęgnacja trawników, bylin i pnączy nie jest częścią przedmiotu zamówienia? Z uwagi na to, że Zamawiający wymaga załączenia do oferty kosztorysów, w przypadku konieczności wyceny pielęgnacji trawników, bylin, pnączy prosimy o zamieszczenie zmienionych przedmiarów.

Ad. 4. Pielęgnacja dotyczy tylko drzew i krzewów tj. w przedmiarze.

1. Proszę o podanie przykładowego rodzaj słupa oświetleniowego, INSERT INTO `tqfk6_content` VALUES(z jakiego materiału, '); przykładowego modelu oprawy oświetleniowej wraz z mocą źródła światła, przykładowego rodzaj wysięgników, na których będą zamontowane oprawy.

Ad. 5 Dokumentacja w załączeniu.

1. W części I pozycji z przedmiarów 32 d.3 "umocnienie skarpy - 1 kpl" - jaka to powierzchnia i czym ma być umocniona?

Ad. 6. Pozycja dotyczy powierzchni 30 m2 umocnionej geokratą.

1. Czy zamawiający posiada aktualne warunki techniczne na wykonanie elementów branżowych INSERT INTO `tqfk6_content` VALUES(oświetlenie, kanalizacja deszczowa, itp.)

Ad. 7 Warunki w trakcie aktualizacji.

Wójt Gminy Trzyciąż

mgr inż. Roman Żelazny