Kontakt

Urząd Gminy Trzyciąż
Trzyciąż 99
32-353 Trzyciąż
NIP: 637-202-41-12
REGON: 351556270

Nr konta Gminy Trzyciąż:

46 8591 0007 0280 0000 0097 0001
Krakowski Bank Spółdzielczy

tel. 012/3894 002
fax. 012/3894 001

e-mail: trzyciaz@ug.pl


Godziny urzędowania:
Poniedziałek   8:00-16:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30

Telefony alarmowe:
Zarządzanie Kryzysowe,
Urząd Gminy Trzyciąż
:
p. Zbigniew Półtorak 
tel. 600 298 653

Prezes WiK Sp. z o.o. Trzyciąż:
p. Krzysztof Stajniak 
tel. 508 361 999

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu
tel. 608 346 786, 606 341 448

Odwiedziny

Dzisiaj 38

W miesiącu 2763

Wszystkich 82886

Czy osoba, paląca w piecu CO odpady komunalne, lakierowane lub nasycone substancjami ropopochodnymi drewno, a nawet plastik kojarzy ten fakt z częstymi infekcjami i chorobami swojego dziecka, czy inną poważniejszą chorobą członka rodziny? Narzekając na wydatki związane z leczeniem warto pomyśleć w jakim stopniu winą za problem można obarczyć siebie samego, albo swoich sąsiadów... Może warto przemyśleć sprawę i zaoszczędzić na tych lekach, a nie na lepszym opale i piecu? Takie i podobne pytania można zadać osobom, które świadomie, bądź nieświadomie zatruwają siebie i sąsiadów.

Wójt gminy Trzyciąż Roman Żelazny zachęca mieszkańców do korzystania z możliwości dofinansowania z nowej edycji „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego”, w ramach którego indywidualne gospodarstwa znowu będą mogły skorzystać z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w zakresie kom­plek­sowej likwi­da­cji ist­nie­ją­cych nie­efek­tyw­nych źró­deł cie­pła

Władze samorządowe, wspierając inwestycje mieszkańców zagwarantowały w budżecie środki na pokrycie koniecznego wkładu własny gminy w to przedsięwzięcie i  zachęca do przemyślenia wszystkich, szeroko pojętych korzyści z działań na rzecz poprawy powietrza. Warto, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty i możliwości, skorzystać z oferowanych programów pomocowych w tym zakresie. Już niedługo kolejne rozdanie PONE i następna szansa na dofinansowanie wymiany pieców.  Środki z tego programu można wykorzystać na:

  • Demontaż kotłowni, palenisk opalanych paliwem stałym o niskiej sprawności energetycznej.
  • Montaż nowej kotłowni na gaz wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u.
  • Montaż nowej kotłowni na olej wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u.
  • Montaż nowej kotłowni na węgiel lub biomasę (dotyczy kotłów bez możliwości montażu dodatkowego rusztu) wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u.
  • Podłączenie do geotermii wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u.
  • Montaż kotła wodnego ogrzewanego elektrycznie, pieca kaflowego z wkładem elektrycznym wraz z podłączeniem do sieci energetycznej oraz wewnętrznej linii zasilania.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z programu w tym roku  lub chcące poznać więcej szczegółów na ten temat proszone są o kontakt z Referatem Inwestycji i Rozwoju UG w Trzyciążu - pok. 30, tel. 12 389 40 01 wew. 30 najpóźniej do 15 lutego 2018.

Przewidując, że ilość środków na dofinansowanie przewidziana w tegorocznej edycji programu może być niewystarczająca dla wszystkich chętnych informujemy, że o udzieleniu wsparcia zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM