W miesiącu 1988

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza
osoby powyżej 60 roku życia mieszkające na terenie województwa małopolskiego
do BEZPŁATNEGO udziału w SENIORALNEJ SZKOLE WOLONTARIATU.

Jeśli jesteś aktywną osobą? Lubisz działać? Chcesz coś zmienić?

Zgłoś się! Przygotuj się z nami do nowej przygody jaką jest wolontariat!

SENIORALNA SZKOŁA WOLONTARIATU to kompleksowa forma działań, których zadaniem jest upowszechnianie idei wolontariatu, edukowanie, motywowanie i zaangażowanie osób w wieku 60+ w działalność woluntarystyczną. Realizowana jest w ramach projektu „Senior w akcji”, będącego kontynuacją zeszłorocznego projektu „Senior z pasją...”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem przez seniorów z całej małopolski.

I. Szkolenia - 3 dni szkoleniowe, realizowane w okresie II połowa września-listopad-
średnio jedno szkolenie w miesiącu, każde szkolenie trwające 6 godzin dydaktycznych, realizowane na terenie Krakowa. Tematyka szkoleń:

*      “Dlaczego warto zostać wolontariuszem 60+?”- współcześnie rozumiany wolontariat, sposoby pomagania innym, wolontariat formalny i nieformalny, przywileje
i obowiązki wolontariusza, korzyści zdrowotne, społeczne i osobiste dla seniorów
z pełnionej “pracy” w charakterze wolontariuszy.

*      “Ja jako wolontariusz - moje mocne i słabe strony” -  moja wiedza, umiejętności, kompetencje - co umiem? co potrafię? jak mogę to wykorzystać? - asertywność - jak mądrze stawiać granice? - moje emocje i stres - jak sobie z tym radzić?

*      Szkolenie specjalistyczne – propozycje tematyczne:

- „Wrażliwym być - czyli jak postępować z osobami niepełnosprawnymi,

- „Wolontariat w szpitalach i hospicjach - jak radzić sobie z emocjami ,

- „Społeczny animator - wolontariat w kulturze” ,

- „Wolontariat na sportowo - mój sposób na aktywność”,

-„Współczesne pomysły na zabawę - aktywne metody na spędzenie czasu z dziećmi”.

II. Wizyta studyjna - wizyta w warszawskich placówkach aktywnie i systematycznie współpracujących z wolontariuszami-seniorami.

*      Termin i czas wizyty studyjnej: 17-19 października 2016r. , 3 dni

*      3 spotkaniach, każdorazowo trwających około 3 godzin, składających się z trzech części: spotkania z seniorem, który opowie o swoich doświadczeniach, z koordynatorem wolontariuszy, który przedstawi zasady współpracy z seniorami -wolontariuszami oraz możliwością zobaczenia danej instytucji.

*      miejsca wizyt - placówki współpracujące z wolontariuszami - seniorami z różnych dziedzin życia: sportu, kultury, opieki nad chorymi itp. np.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowym, Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.

Na wolontariat nigdy nie jest za poźno! Udział w projekcie to sposób na:

*      profesjonalne przygotowanie do rozpoczęcia wolontariatu w swoim środowisku,

*      przełamanie barier i obaw związanych z własnymi ograniczeniami,

*      zdobycie nowych umiejętności i znajomości;

*      aktywnie spędzony czas;

*      świetną zabawę.

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY! Zapewniamy:

*      materiały dydaktyczne i poczęstunek podczas szkoleń;

*      zwrot kosztów dojazdu na zajęcia;

*      wyżywienie, zakwaterowanie i przejazdy na wizytę studyjną;

*      ubezpieczenie NNW

Na zgłoszenia czekamy do 13 września 2016r.! Do udziału w projekcie można zapisać się:

*      wysyłając formularz zgłoszeniowy pocztą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*       wysyłając pocztą tradycyjną lub dostarczając formularz zgłoszeniowy do Biura
projektu: ul. Krasickiego 18/IIp., 30-503 Kraków

Do pobrania:

*      Regulamin Senioralnej Szkoły Wolontariatu

*       Formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji można uzyskać:  http://wolontariat.org.pl/krakow/projekty/senior-w-akcji/

Na zgłoszenia czekamy do 10.07.2015r.

W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z opiekunką merytoryczną projektu: Anną Rodacka – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel: 603 33 42 52