Kontakt

Urząd Gminy Trzyciąż
Trzyciąż 99
32-353 Trzyciąż
NIP: 637-202-41-12
REGON: 351556270

Nr konta Gminy Trzyciąż:

46 8591 0007 0280 0000 0097 0001
Krakowski Bank Spółdzielczy

tel. 012/3894 002
fax. 012/3894 001

e-mail: trzyciaz@ug.pl


Godziny urzędowania:
Poniedziałek   8:00-16:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30

Telefony alarmowe:
Zarządzanie Kryzysowe,
Urząd Gminy Trzyciąż
:
p. Zbigniew Półtorak 
tel. 600 298 653

Prezes WiK Sp. z o.o. Trzyciąż:
p. Krzysztof Stajniak 
tel. 508 361 999

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu
tel. 608 346 786, 606 341 448

Odwiedziny

Dzisiaj 210

W miesiącu 2306

Wszystkich 79559

11 lipca w Urzędzie Gminy odbył się pierwszy z cyklu warsztatów związanych z opracowywanym właśnie Gminnym Programem Rewitalizacji na lata 2016-2023.

 

     To ważny dokument strategiczny, który wyznacza cele działań skupionych na ograniczaniu negatywnych skutków niekorzystnych zjawisk społecznych, gospodarczych, przestrzennych, technicznych i środowiskowych na terenie Gminy. Program Rewitalizacji jest także potrzebny władzom samorządowym, instytucjom gminnym, organizacjom pozarządowym, ale także przedsiębiorcom do skutecznego aplikowania o środki unijne w nowej perspektywie finansowej.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy, radni, sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także pracownicy gminy i jej jednostek. Bardzo istotne jest, aby w pracę nad rewitalizacją zaangażowały się wszystkie osoby i instytucje, które są odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów na obszarze Gminy Trzyciąż. W trakcie warsztatów zidentyfikowano najważniejsze problemy, z którymi spotykamy się na terenie naszej gminy w takich obszarach jak szeroko rozumiane kwestie społeczne, problemy związane z bezpieczeństwem, gospodarką i rynkiem pracy, dostępnością oświaty, wychowania, kultury, sportu, rekreacji, oferty czasu wolnego, a także z infrastrukturą komunalną i ochroną środowiska.

Dyskutowano także na temat analiz statystycznych, których celem jest wskazanie tych sołectw, w których koncentracja problemów jest największa tzw. obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. To na tych obszarach w toku dalszych prac wskazywać będziemy lokalizacje, w których w pierwszej kolejności powinno się realizować projekty, zarówno infrastrukturalne, jak również społeczne, które przyczynią się do poprawy sytuacji w tym konkretnym miejscu, ale będą miały także szerokie odziaływanie na całą gminę i pomogą w jej szybszym i bardziej równomiernym rozwoju.

Zachęcam do zapoznania się z prezentacją z warsztatów, a także wypowiedzenia się w ankiecie rewitalizacyjnej (ankieta dostępna jest tutaj) na temat bolączek trapiących naszą gminę.

Wszystkie informacje dotyczące rewitalizacji będziemy na bieżąco publikowali na naszej stronie w zakładce Gminny Program Rewitalizacji.

galeria

 • wzr_Warsztat_trzyciaz1
 • wzr_Warsztat_trzyciaz10
 • wzr_Warsztat_trzyciaz11
 • wzr_Warsztat_trzyciaz2
 • wzr_Warsztat_trzyciaz3
 • wzr_Warsztat_trzyciaz4
 • wzr_Warsztat_trzyciaz5
 • wzr_Warsztat_trzyciaz6
 • wzr_Warsztat_trzyciaz7
 • wzr_Warsztat_trzyciaz8
 • wzr_Warsztat_trzyciaz9

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Trzyciąz_warsztat_prezentacja.pdf)Trzyciąz_warsztat_prezentacja.pdf5555 kB