Dzisiaj w zabytkowym Spichlerzu św. Norberta w Imbramowicach odbyło się uroczyste podpisanie umów z programów Województwa Małopolskiego: Małopolskie Remizy i Bezpieczny Strażak. Wydarzenie, na które zaproszeni zostali włodarze Gmin uczestniczących w programie oraz przedstawiciele OSP aplikujących do konkursów, uświetnili swą obecnością: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak oraz członek Zarządu Województwa Jacek Krupa.

{mosimage}

Dofinansowanie w ramach programu „Małopolskie Remizy” otrzymały: Gmina Trzyciąż, Urząd Miasta i Gminy Wolbrom, Gmina Klucze, Gmina Bolesław. Umowy na dofinansowanie, odebrali osobiściez rąk władz województwa włodarze w/w gmin oraz druhowie strażacy.

{mosimage}{mosimage}
{mosimage}{mosimage}

Podpisanie umów poprzedziło robocze spotkanie wójta Romana Żelaznego z wicemarszałkiem Wojciechem Kozakiem i członkiem zarządu Województwa Małopolskiego Jackiem Krupą. Podczas rozmów, poruszone zostały tematy dotyczące chodników przy drodze wojewódzkiej 794 pod kątem likwidacji miejsc niebezpiecznych dla pieszych, w miejscowościach: Trzyciąż, Zadroże i Milonki, rewitalizacji stawów rekreacyjnych w Trzyciążu oraz zwizytowano remont remizy OSP Trzyciąż i wybudowaną salę gimnastyczną w Zadrożu.

{mosimage}

Rewitalizacja stawów w Trzyciążu będzie elementem dopełniajacym założenia do Planu Odnowy Centrum Trzyciąża.
 
{mosimage}{mosimage}
Wizyta w remontowanej strażnicy OSP Trzyciąż.
{mosimage} 
Łuk drogi wojewódzkiej 794 w miejscowości Zadroże - to tu planowany jest jeden z trzech odcinków chodnika, mających podnieść bezpieczeństwo pieszych.