8 maja 2015r. w Urzędzie Gminy Trzyciąż odbyło się I Gminne Dyktando z Języka Angielskiego. Nad imprezą  honorowy patronat objął Pan Wójt Roman Żelazny.Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z gimnazjów z terenu gminy Trzyciąż. Dyktando odczytane zostało przez pana Nigela Farry, rodowitego Anglika. Głównymi celami konkursu było promowanie nauki języka angielskiego, podniesienie poziomu umiejętności językowych, szczególnie rozumienia tekstu słuchanego i umiejętności pisania, a także doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

{mosimage} 

Po zakończeniu językowych zmagań z Dyktandem bowiem, uczestnicy wzięli udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich przez pana Nigela. W tym czasie komisja w składzie pani Anna Dela (ZS Jangrot), pani Elżbieta Orczyk (ZS Sucha) i pani Joanna Basoń (ZS Zadroże), przy wsparciu pani Ewy Dróżdż z Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Trzyciąż, sprawdziła dyktanda i wyłoniła laureatów konkursu:

I miejsce: Patrycja Łączna, ZS Sucha

II miejsce: Bartosz Maroszek, ZS Jangrot, Szymon Pabisek, ZS Zadroże i Julia Żaba, ZS Sucha.

Wszyscy otrzymali nagrody i słodki poczęstunek.

Dyktando zorganizowane zostało w ramach projektu „More English!” realizowanego w Zespole Szkół w Jangrocie (projekt z języka angielskiego „More English!” współfinansowany jest przez Program English Teaching Activities, którego realizatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, a autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności).

 

{mosimage}{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}{mosimage}

{mosimage} {mosimage}{mosimage}