Kontakt

Urząd Gminy Trzyciąż
Trzyciąż 99
32-353 Trzyciąż
NIP: 637-202-41-12
REGON: 351556270

Nr konta Gminy Trzyciąż:

46 8591 0007 0280 0000 0097 0001
Krakowski Bank Spółdzielczy

tel. 012/3894 002


e-mail: trzyciaz@ug.pl


Godziny urzędowania:
Poniedziałek   8:00-16:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30

Telefony alarmowe:
Zarządzanie Kryzysowe,
Urząd Gminy Trzyciąż
:
p. Zbigniew Półtorak 
tel. 600 298 653

Prezes WiK Sp. z o.o. Trzyciąż:
p. Krzysztof Stajniak 
tel. 508 361 999

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu
tel. 608 346 786, 606 341 448

Odwiedziny

Dzisiaj 8

W miesiącu 1596

Wszystkich 97044

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

{mosimage}Herb: Tarcza typu hiszpańskiego. W błękitnym polu trójwzgórze srebrne, a nad nim kwiat obuwika o czterech płatkach czerwonych i wargach złotych także rogacina przełomie rzeki Dłubni a kwiat storczyka - obuwika to nawiązanie do endemicznej przyrody gminy chronionej  w rezerwacie  Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego.
Srebrna rogacina jest nawiązaniem do herbu Odrowąż ,którym pieczętowali się założyciele większości wiosek gminy Trzyciąż- rodu Odroważów: biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża i jego Wuja (Imbrama) – trzynastowiecznego fundatora klasztoru norbertanek w Imbramowicach , a  złota korona Piastów jest nawiązaniem do króla Władysława Łokietka który chronił się ze swoimi wojskami w czasie walk o tron krakowski. Błękit symbolizuje Matkę Bożą  władzę duchowną (większość wiosek należała do biskupa krakowskiego i zakonu norbertanek, w których herbie Baranek Boży znajduje się na takiej tarczy), a ponadto błękitne niebo nad Gminą Trzyciąż , przywiązanie do wiary katolickiej  prawdy  lojalności  wierności i stałości. Biel ponadto jest symbolem czystości (panny norbertanki) uczciwości oraz wód przepływających przez gminę i źródła Jordan. Złoto (żółcień) symbolizuje Boski majestat  słońce, łany trzyciąskich  zbóż, a także  wspaniałomyślność, życzliwość i światło. Czerwień,  symbol krwi Odkupiciela, Syna Bożego, jest to barwa królewska.


{mosimage}Flaga jest prostokąt o proporcjach 5:8  dzielony w pas: biały (biel), błękit, biały (biel); proporcje 1:3:1. Pośrodku błękitnego pasa  czteropłatkowy kwiat storczyka– obuwika czerwony o wargach żółtych. Występujące na fladze podstawowe barwy wywodzą się od barw herbu gminnego.     


{mosimage}Bannerem jest błękitny prostokąt o proporcjach 1:4  dzielony na pas: górny błękitny pas o szerokości ¼ w barwie błękitnej z kwiatem obuwika o  czterech płatkach czerwonych i wargach złotych (żółtych) a pod nim korona złota (żółta) i rogacina srebrna ( biała) w pas: dolny pas z trzema białymi wcięciami o wysokości ¾ licząc od krawędzi części swobodnej.

                         


 

     

 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM