W Suchej ukończono finansowaną z gminnego budżetu rekultywację terenu wokół lokalnego stawu. Zbudowano nowy chodnik, teren ogrodzono drewnianą balustradą, posadzono drzewa i krzewy, ustawiono ławki… Powstało urokliwe miejsce, gdzie można odpocząć, powędkować, a nawet wspólnie biesiadować. Z budżetu gminy Trzyciąż w roku bieżącym przeznaczono na realizację tego projektu kwotę 31 680 zł, a prace związane z brukowaniem nowych chodników i wykończeniem zagospodarowania terenu wykonała na zlecenie Gminy lokalna firma budowlana Tomasza Kusia.

Pierwsza inicjatywa uporządkowania wcześniej dość zaniedbanego terenu wypłynęła od nauczycielki lokalnej szkoły, pani Haliny Dziubek. Pomysł spodobał się radnemu Mirosławowi Stankowi, który zachęcił do pracy kolegów strażaków z lokalnej OSP i członków Rady Sołeckiej. Wspólnie splantowali teren, oczyszczając go ze zbędnych krzewów i chwastów. Aby prowadzić dalsze prace konieczne były pieniądze i tu sołecka inicjatywa znalazła życzliwe przyjęcie wójta Romana Żelaznego i Rady Gminy. W efekcie sołectwu przyznano środki na wykonanie dalszych prac i zakup elementów małej architektury i dziś kolejne malownicze miejsce na terenie gminy Trzyciąż może być jej wizytówką. Uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej już skorzystali tam z pierwszej lekcji przyrody w plenerze.