Zanim jury wyruszyło na wizytację ogrodów, próbowało określić kryteria, według których  zamierzało przyznać nagrody. Zadanie okazało się niezwykle trudne, a wątpliwości rosły po odwiedzeniu każdej kolejnej posesji. W rezultacie uznano ,że  każdy ogród powinien mieć swój styl, ale równocześnie zachować odrębność (interesujący i niepowtarzalny wygląd) odpowiadającą upodobaniom właściciela.

Komisja w składzie :

• Radosław Kuś - Radny Gminy Trzyciąż, przewodniczący komisji ochrony środowiska , rolnictwa, bezpieczeństwa publicznego i PPOŻ
  • Karolina Latos -Radna Gminy Trzyciąż, członek komisji ochrony środowiska, rolnictwa, bezpieczeństwa publicznego i PPOŻ
  • Adrian Szymczyk - Radny Gminy Trzyciąż, członek komisji ochrony środowiska ,rolnictwa  bezpieczeństwa publicznego  i PPOŻ

dokonując oceny ogrodów wzięła  pod uwagę: estetykę i funkcjonalność ogrodu, pomysłowość aranżacji i kompozycji roślinnych, jak również ogólne wrażenie, jakie wywołuje ogród

Konkurs organizowany jest w dwóch  kategoriach:

• ogródki przydomowe przy domkach prywatnych, jak również ogródki osiedlowe, o które dbają mieszkańcy bloku lub dozorcy .
  • ogródki przy gospodarstwach rolnych

Lista  laureatów  w poszczególnych kategoriach :

Kategoria – gospodarstwo rolne

• I miejsce - Andrzej Żelazny Tarnawa

Za nastrój ogrodu, styl i klasę, subtelność ogrodu, estetykę , za różnorodność i dobór gatunków roślin do naturalnych warunków posesji.

• II miejsce - Wioleta i Maciej Półtorak Zadroże ex aequo Jan Baranek Ściborzyce

Za stworzenie  barwnego ogrodu ,różnorodność gatunków roślinności podkreślających  zmienność pór roku, estetykę i piękną zieleń.

• III miejsce - Halina i Krzysztof Gajda Jangrot

Za  ład i porządek obejścia .Za unikalne zagospodarowanie przestrzeni .

Kategoria – ogród przydomowy

• I miejsce - Zofia Krawczyk Ściborzyce ex aequo  Aleksandra Maj Sucha

Za układ projektowy ,zagospodarowanie terenu, dobór i kolorystykę kompozycji ogrodu.preview

preview

II miejsce - Ewelina Skalska Trzyciąż ex aequo  Karolina i Rafał Papaj Ściborzyce

Za dbałość o otoczenie  i estetykę, za umiejętne połączenie elementów ogrodowej  architektury z  różnorodnymi  roślinami.

• III miejsce - Wioletta Dzióbek Michałówka

Za funkcjonalność  ogrodu, różnorodność gatunków roślinności, piękne drzewa i piękną zieleń.

preview

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy  i zapraszamy  do Trzyciąża na „XV  Święto Ziemniaka w Gminie Trzyciąż ",które odbędzie się w dniu 2 października 2022 r. gdzie zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu.