W dniu 3 czerwca 2018 r. w Zagórowej odbyło się wydarzenie „ Muzyczne Impresje w Dolinie Dłubni – powrót do tradycji”, podczas którego świętowali swoje 90-lecie muzycy z Włościjańskiej Orkiestry Dętej Zagórowa.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13 przemarszem gminnych orkiestr oraz pocztów sztandarowych OSP na plac przed remizą, gdzie odprawiona została msza święta w intencji Jubilatów. To niecodzienne wydarzenie stało się okazją do prezentacji historii oraz dotychczasowego, bardzo bogatego dorobku orkiestry, a także uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla orkiestry. W swych przemówieniach wójt Gminy Roman Żelazny oraz przewodniczący Rady Gminy Lucjan Gajda podziękowali członkom orkiestry za pracę i wysiłek, którego efekty możemy często podziwiać. Głos zabrał również Komendant Powiatowy PSP w Olkuszu  bryg. mgr Zbigniew Wrzesień. W części oficjalnej wójt wręczył Jubilatom trąbkę Yamaha oraz pamiątkową statuetkę jak również zakupioną w ramach dofinansowania z ”Mecenatu Małopolski 2018” - tubę B. Pozostałe gminne orkiestry dęte czyli Orkiestra Dęta ze Ściborzyc oraz Orkiestra „Zodiak” z Zadroża również zostały uhonorowane okolicznościowymi statuetki oraz instrumentami muzycznymi w postaci klarnetu i trąbki.

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy orkiestr dętych. Na scenie zabrzmiały dźwięki w wykonaniu rodzimych orkiestr z Zagórowej, ze Ściborzyc i z Zadroża. Następnie publiczność podziwiała występ przyklasztornej grupy teatralnej im. Ksieni Zofii Grothówny oraz wysłuchała utworów poezji śpiewanej w wykonaniu krakowskiej aktorki i wokalistki Marty Grabysz.
Wieczór taneczny rozpoczął młodzieżowy zespół Trzy Czwarte, a następnie do wspólnej zabawy zaprosiła uczestników festynu gwiazda wieczoru - grupa BLU RAY.

Organizatorami wydarzenia była Włościjańska Okiestra Dęta w Zagórowej we współpracy z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Trzyciąż.

Galeria