Już po raz 7 ,mimo panującej pandemii, uczniowie z  gminnych szkół zmierzyli się z Gminnym Dyktandem z Języka Angielskiego. Forma tegorocznego dyktanda ze względów epidemiologicznych, przybrała formę online i  21 grudnia 2021r.  8 uczniów  ze szkół podstawowych: z Zadroża  i Jangrota ,przystąpiła do konkursowego  dyktanda, odczytywanego  za pomocą komunikatora Skype ,przez pana Nigela Farry, rodowitego Anglika.

Do dnia 18.12.2020 Uczestnicy wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych, jak i ich opiekunowie, byli zobligowani do założenia konta na Skype. Każdy z uczestników Dyktanda jak i opiekunowie kontaktowali się za pomocą tego komunikatora  w dniu dyktanda . Podobnie jak w poprzedniej edycji, głównymi celami konkursu było promowanie nauki języka angielskiego, podniesienie poziomu umiejętności językowych, szczególnie rozumienia tekstu słuchanego i umiejętności pisania, a także doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Atrakcją przygotowaną dla uczestników językowych potyczek były zajęcia przeprowadzone-  tym razem w sieci -przez pana Nigela W tym czasie komisja w składzie :pani Anna Dela (SP Jangrot), pani  Urszula Kowalska( SP Zadroże), sprawdziła  przesłane  dyktanda i wyłoniła laureatów konkursu:

I miejsce -  Hanna Skalniak  Sp w Jangrocie

II miejsce – Jakub Stojek SP w Zadrożu

III miejsce -  Jagoda Kędra SPw Jangrocie

Wyróżnienia otrzymali uczniowie :

• Zofia Świda i Mikołaj Gil ( SP w Jangrocie )

• Weronika Kruczek , Krzysztof Mastela i Martyna Szczepara ( SP w Zadrożu)

Laureatów konkursu jak również osoby wyróżnione  zapraszamy po odbiór nagród  do Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Trzyciąż   od dnia 28.12.2020   w godz. 7:00- 15:00 – boczne wejście do UG od strony remizy OSP.

Termin odbioru można ustalić telefonicznie pod nr - 12 3894001w/36  lub 509922177

Organizatorem  konkursu była  SP w Jangrocie  oraz Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Trzyciąż( która była również fundatorem nagród)  .

Patronat  nad dyktandem sprawował Wójt Gminy Trzyciąż- Roman Żelazny