Radni Gminy Trzyciąż powołali do życia nową placówkę oświatową, dla której organem prowadzącym będzie Gmina Trzyciąż. Jest nią Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Trzyciążu, którego budowa dobiega właśnie końca. Pierwszy nabór dzieci do placówki wiąże się z niejakimi komplikacjami natury organizacyjnej, ale zasady zostały już określone, a zapisy rozpoczną się 1 kwietnia i potrwają 2 tygodnie.

Organizacja pracy nowo powstałej placówki jest dość skomplikowana, ponieważ konieczne jest prowadzenie wielu działań równocześnie. Trzeba zakończyć budowę i związane z tym formalności, przeprowadzić konkurs na dyrektora placówki, zatrudnić personel i jednocześnie dotrzymać terminów związanych z naborem dzieci do przedszkola na rok szkolny 2019/2020, czyli od 1 września 2019 r.  Ten, najbardziej interesujący rodziców problem, związany z wypełnieniem wszystkich obowiązujących przepisów, rozwiązano w następujący sposób: zapisy do Samorządowego Przedszkola w Trzyciążu będzie prowadził urzędujący aktualnie dyrektor innej publicznej placówki oświatowej z terenu gminy, a konkretnie dyrektor Szkoły Podstawowej w Jangrocie. Tym samym wszyscy rodzice zainteresowani posłaniem dzieci do nowego przedszkola w Trzyciążu będą składali wnioski u dyrektora Zdzisława Kiecy w SP w Jangrocie.

Zgodnie z zasadami przyjętymi na podstawie obowiązujących przepisów przez Radę Gminy, składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w pierwszym terminie potrwają od 1 do 12 kwietnia  2019 roku. 15 kwietnia 2019 roku będzie już znana lista dzieci zakwalifikowanych, a przez kolejne dwa dni rodzice powinni potwierdzić, że ostatecznie decydują się na korzystanie z usług placówki w formie pisemnego oświadczenia.

O przyjęcie do przedszkola mogą ubiegać się dzieci w wieku od 3 do 4 lat zamieszkałe na terenie gminy Trzyciąż. Dzieci zamieszkałe poza obszarem gminy Trzyciąż mogą być przyjęte do przedszkola, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole nadal będzie dysponowało wolnymi miejscami.

Na razie nie będzie prowadzony nabór dzieci do żłobka, który zostanie uruchomiony w terminie późniejszym.

Ważne terminy:

1-12.04.2019 – zapisy do przedszkola