Gmina Trzyciąż pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na realizację dwóch zadań inwestycyjnych – kwotę o łącznej wysokości 2 058 909,33 zł zadanie pn. „Ograniczenie niskiej emisji w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Trzyciąż” oraz 680 tys. zł na „Budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z pompowniami ścieków i rurociągami tłocznymi na terenie Gminy Trzyciąż”.

Zadanie pierwsze podzielone zostało na dwie części:

Część 1, w ramach której będą zmodernizowane trzy budynki:

Termomodernizację budynku Remizy OSP Sucha – przewidziano tam:  docieplenie ścian zewnętrznych ok.630 m2 , docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją ok. 306 m2 wymiana obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych oraz przebudowa wejścia.

Termomodernizację budynku Remizy OSP Jangrot - docieplenie ścian zewnętrznych ok.: 611 m2, wymiana obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych oraz przebudowa wejścia i zadaszenia, kominów.

Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Trzyciążu - docieplenie ścian zewnętrznych ok. 628 m2, powierzchnia docieplenia stropu nad ostatnią kondygnacją ok. 339 m2, wymiana obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych, stolarki, inst. odgromowej, przebudowa schodów zewnętrznych, podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Część 2, w ramach której będą prowadzone prace w trzech budynkach, obejmuje:

Modernizację instalacji c.o. i kotłowni gazowej w budynku Remizy OSP Sucha, w tym wymianę istniejących instalacji c.o. i grzejników na nowe - 29 szt., montaż kotłowni gazowej, instalacji gazowej, elektrycznej, wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej oraz roboty wykończeniowe.

Modernizację instalacji c.o. i kotłowni gazowej w budynku Remizy OSP Jangrot – gdzie będą zamontowane nowe głowice termostatyczne - 20 szt., kotłownia gazowa, instalacja gazowa, elektryczna, wykonane wentylacja grawitacyjna oraz roboty wykończeniowe.

Modernizację instalacji c.o. i kotłowni gazowej w budynku Szkoły Podstawowej w Trzyciążu -  w tym: wymiany istniejących instalacji c.o. i grzejników na nowe - 52 szt., zamontowanie kotłowni gazowej, instalacji gazowej, wentylacji grawitacyjnej oraz roboty wykończeniowe.

Zadanie drugie to budowa pierwszej części odcinka kanalizacji sanitarnej wraz z niezbędnymi urządzeniami w południowej części Milonek.W zakresie robót do wykonania są m. in.: sieci kanalizacyjne sanitarne grawitacyjne i tłoczne, pompownia ścieków sieciowych z infrastrukturą: instalacjami elektrycznymi i AKP, ogrodzeniem, ukształtowaniem terenu zjazdem i stanowiskiem postojowym.
Wszystkie ścieki zbierane systemem projektowanej kanalizacji oczyszczane będą w istniejącej oczyszczalni ścieków w m. Trzyciąż, do której doprowadzone zostaną poprzez projektowaną,  a następnie istniejącą sieć kanalizacji sanitarnej eksploatowaną przez Wodociągi i Kanalizacja Trzyciąż Sp. z o.o. Projektowane sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej prowadzone są zarówno przez działki prywatne jak i w pasach dróg: gminnych i wojewódzkiej nr 794.

W następnej kolejności Gmina będzie zabiegała o środki na kontynuacje tego zadania w pozostałej części tej miejscowości.