21 kwietnia 2022 roku w Urzędzie Gminy w Trzyciążu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Udział w nim wzięły dzieci i młodzież ze wszystkich szkół z terenu gminy Trzyciąż.

Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego
Po raz kolejny organizatorem turnieju był Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Trzyciążu pod przewodnictwem Wójta Gminy Trzyciąż – Romana Żelaznego.

W wyniku rozgrywek kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV):
1. Monika Sarecka – SP Jangrot
2. Michał Gil – SP Zadroże
3. Jakub Samul – SP Zadroże

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII):
1. Szymon Dela – SP Jangrot
2. Jakub Wypasek – SP Jangrot
3.Wiktoria Rutkowska – SP Jangrot

Monika Sarecka oraz Szymon Dela, jako zdobywcy pierwszych miejsc, będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

Wszystkim uczestnikom – uczniom szkół podstawowych dziękujemy za udział w turnieju, opiekunom - za przygotowanie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia.