Ostatnie tygodnie pokazały, że dla niektórych grup społecznych, np. nauczycieli i uczniów, dostęp do komputera i Internetu to dziś konieczność. Zdalne lekcje wymagały od szkolnej społeczności ogromnego wysiłku logistycznego, a nade wszystko posiadania odpowiedniego sprzętu i dostępu do globalnej sieci oraz umiejętności technicznych. Wiele osób poradziło sobie we własnym zakresie, była jednak również możliwość skorzystania z pomocy państwa. Gmina Trzyciąż uczestniczyła w realizacji projektu „Zdalna szkoła”.

W realizacji programu finansowanego ze środków europejskich, pn. „Zdalna szkoła” realizowany w ramach zadania: Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, działanie 1.1: wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach uczestniczyły trzy publiczne szkoły podstawowe z terenu gminy Trzyciąż: SP w Jangrocie, SP w Suchej oraz SP w Zadrożu. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Dzięki pozyskaniu przez Gminę  z tego programu grantu w wysokości 59 960,00 zł możliwy był zakup 20 laptopów z oprogramowaniem i oprzyrządowaniem, które przekazane zostały do użytku 11 nauczycielom i 9 uczniom do prowadzenia i korzystania ze zdalnego nauczania. Sprzęt został rozdysponowany przez dyrekcję każdej z placówek według indywidualnych potrzeb zgłaszanych przez nauczycieli i uczniów. Po zakończeniu zdalnego nauczania laptopy pozostaną na wyposażeniu szkół.