Gmina Trzyciąż już po raz trzeci skorzystała ze wsparcia ze środków zewnętrznych w zakresie zwiększania dostępu nauczycieli i uczniów do nowoczesnego sprzętu komputerowego, wykorzystywanego do nauki w okresie pandemii. Dzięki dofinansowaniu w wys. 74 633,53 zł z projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych”, możliwy jest zakup laptopów, oprogramowania i innego sprzętu elektronicznego, do wykorzystania w zdalnym nauczaniu, a następnie do wykorzystania podczas zajęć szkolnych w formie stacjonarnej, tym razem dysponowany przez samorząd Województwa Małopolskiego.

Grant nr 1, z którego skorzystała Gmina Trzyciąż stanowi bezpośrednią odpowiedź na wyzwania dla oświaty w Małopolsce, a co za tym idzie konieczności podjęcia działań w zakresie pomocy uczniom w przejściu z tradycyjnego stacjonarnego modelu kształcenia na model zdalnego nauczania w oparciu o  narzędzia cyfrowe. Celem projektu grantowego jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach, poprzez zakup przez organy prowadzące placówki oświatowe sprzętu komputerowego, umożliwiającego zdalne nauczanie.

Sprzęt zostanie przekazany szkołom, prowadzonym przez Gminę Trzyciąż, które zgłosiły takie zapotrzebowanie.