Doroczny festyn "Powrót do tradycji w Noc Świętojańską” w gminie Trzyciąż w tym roku został zorganizowany w Ściborzycach, gdzie świętowano przy okazji piękne jubileusze: 100-lecie lokalnej Orkiestry Dętej oraz 80 rocznicę założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości. Na zaproszenie mieszkańców i strażaków przybyło liczne grono dostojnych gości, a wśród nich włodarz gminy wójt Roman Żelazny i przewodniczący Rady Gminy Lucjan Gajda.

Z życzeniami i gratulacjami pospieszył także starosta olkuski Bogusław Sobczyk, radni gminni i powiatowi, zastępca dowódcy JRG w Wolbromiu - st. kpt. Robert Żaba oraz zaprzyjaźnione jednostki OSP i orkiestry dęte. Uroczystości rozpoczęła msza św. polowa, celebrowana przez ks. Mariusza Raraka, proboszcza parafii w Wysocicach odprawiona w intencji Jubilatów – żyjących członków Orkiestry i OSP oraz ich poprzedników, którzy odeszli już na wieczną wartę. Po zakończeniu modlitwy oficjalne uroczystości rozpoczęły się powitaniem przez wójta Romana Żelaznego przybyłych pocztów sztandarowych, zaprzyjaźnionych orkiestr dętych , a także oficjalnych i mniej oficjalnych gości oraz mieszkańców. Na plenerowej scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysocicach, prezentując swoje talenty taneczne. Nie zabrakło oczywiście koncertu orkiestr dętych, przed publicznością zaprezentowali się oczywiście dostojni Jubilaci ze Ściborzyc, a także Włościańska Orkiestra Dęta z Zagórowej, Orkiesrta Dęta Sieciechowice oraz Orkiestra Dęta Czaple Małe. Zgromadzona widownia gromko oklaskiwała prezentacje, a następnie, po złożeniu wszystkich życzeń i gratulacji rozpoczęła się szampańska zabawa zainaugurowana przez gwiazdę wieczoru, zespół Blu Rey. Po koncercie organizatorzy wydarzenia OSP Ściborzyce i Orkiestra Dęta „Ściborzanka” zaprosili wszystkich na potańcówkę, która trwała ponoć do białego rana…

 Galeria zdjęć z wydarzenia: https://www.facebook.com/pg/gmina.trzyciaz/photos/?tab=album&album_id=933422593676566