Decyzją Rządu RP od dnia 12 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach oraz innych placówkach oświatowych zostały zawieszone. W dniach 12-13 marca 2020 r. szkoły zapewnią dla uczniów zajęcia opiekuńcze. Zaleca się, aby dzieci, które mogą pozostać w domu w czwartek i piątek (12-13 marca) nie przychodziły na zajęcia. W dniach od 16 do 25 marca, z powodu zagrożenia koronawirusem, wszystkie placówki oświatowe będą nieczynne!

Decyzją rządu, w obawie przez koronawirusem, zamknięte zostają również żłobki, kluby dziecięce i przedszkola.

12 marca (czwartek) uczniowie, którzy zdecydują się skorzystać z zajęć opiekuńczych w szkołach będą mieli zapewniony dowóz, jak zwykle. Dyrektorzy szkół dokonają rozeznania czy dowóz będzie potrzebny na piątek 13 marca – o decyzji w tej sprawie będziemy informowali na bieżąco.

Wójt Gminy Trzyciąż informuje, że odwołuje także zajęcia w Klubie Seniora w Imbramowicach.

Na razie nie zostaje zawieszona działalność Biblioteki Publicznej w Trzyciążu – sytuacja w tej instytucji będzie kontrolowana na bieżąco i w razie zmiany decyzji będziemy o tym informowali.

Szczegółowe informacje Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych: https://www.gov.pl/w…/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach…

Szanowni Państwo,

Sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga od nas wszystkich nadzwyczajnej odpowiedzialności oraz zdrowego rozsądku, ale przede wszystkim przestrzegania zasad higieny. Jeżeli to możliwe - prosimy o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Trzyciąż i podległych placówkach, choć będą one pracowały normalnie.