Zgodnie z przyjętą tradycją Wójt Gminy Trzyciąż będzie organizował uroczystość nadania przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Zapraszam Dostojnych Jubilatów – mieszkańców Gminy Trzyciąż, którzy w 2019 r. obchodzić będą 50-tą rocznicę pożycia małżeńskiego do zgłaszania się w Urzędzie Stanu Cywilnego (pokój nr 35A) do dnia 20 lutego 2019 r. w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Odznaczenie Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Takiego zgłoszenia mogą dokonać również pary małżeńskie, które zawarły związek małżeński ponad pięćdziesiąt lat temu i do chwili obecnej nie zostały uhonorowane tym medalem.

W imieniu Jubilatów zgłoszenia mogą dokonać najbliżsi członkowie rodziny.