W niedzielę 8 września 2013 r. odbyły się w Rodakach - Gmina Klucze - XV Małopolskie Dożynki Województwa Małopolskiego. Uroczystość gościła tłumy ludzi, wśród nich byli również reprezentanci Gminy Trzyciąż. Wieńce dożynkowe przygotowały i zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Jangrota, Michałówki, Suchej, Tarnawy oraz z Klubu Aktywnych Kobiet w Imbramowicach. Nie zabrakło także przedstawicieli władz samorządu Gminy Trzyciąż.

{mosimage}{mosimage}{mosimage}
{mosimage}

Podziękowaniom za tegoroczne plony towarzyszyły konkursy i liczne atrakcje artystyczne. Podczas dożynek swoje finały miały także powiatowe konkursy w kategoriach:

- „Ekologiczne Sołectwo Powiatu Olkuskiego - Wybór Sołtysa roku 2013" – IV miejsce zajął Jarosław Półtorak Sołtys wsi Tarnawa,

-,,Ekologiczna i estetyczna działka przydomowa" - I miejsce zajęli Agnieszka i Zdzisław Wojciechowscy z Glanowa,

-„Ekologiczne sposoby pozyskiwania energii” - II miejsce zajął Andrzej Langkamer z Imbramowic,

-,,Ekologiczne i estetyczne zagospodarowanie terenu - Kapliczka przydrożna, polna” - III miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Michałówki.

W konkursie wieńców powiatowych I mjesce z Gminy Trzyciąż zajęło KGW  z Jangrota.

Zwycięzcy przyjęli gratulacje i nagrody z rąk Wicestarosty Powiatu Olkuskiego p. Henryka Kiecy oraz p. Zdzisława Słomskiego Członka Komisji ds. Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej.